udvardy
frigyes
A romániai magyar kisebbség történeti
kronológiája 1990-2006
találatszám:
3
találat
lapozás: 1-3
Névmutató:
Kladiva Ottmár
2007. május 4.
A hatnyelvű internetes lexikont, a BANATerra projektet a Temesváron bejegyzett Projekt Ratsko Románia Egyesület kezdeményezte és gondoskodik továbbfejlesztéséről is. Az internetes lexikon vagy “enciklopédia” magyar változata a www.banaterra.eu/magyar/index. htm címen tölthető le, amelynek a resicabányai származású budapesti egyetemi tanár, Kladiva Ottmár a szerkesztője, de bárki, akinek szívügye a bánsági múlt és jelen, bekapcsolódhat az egyelőre önkéntes anyaggyűjtésbe (az anyagot az info@banaterra. eu e-mail címre kell elküldeni). A BANATerra a történelmi Bánság egész területét kívánja megjeleníteni román, magyar, német, angol, szerb és bolgár nyelven, ami országokra lebontva Romániát, Magyarországot és Szerbiát jelenti. Makay Botond bekapcsolódott a munkába s elképzelései szerint a templomképekkel, egyházi anyagokkal, Krassó-Szörény megye városainak és falvainak fényképeivel kívánja a BANATerra lexikont gyarapítani. /Szakmáry Károly: Hatnyelvű internetes bánsági lexikon – BANATerra. = Nyugati Jelen (Arad), máj. 4./2007. november 13.
Temesváron az egyéves BANATerra emlékezett egy éves fennállására. A hatnyelvű (román, magyar, német, szerb, bolgár, angol) internetes enciklopédia /banaterra-eu/ munkatársai s egyben a BANATerra tagjai önkéntes munkával nagyobbítják a honlapot. A magyar webmester-szerkesztő, Kladiva Ottmár elbeszélgetett a magyar oldal jelenlévő munkatársaival. /Makay Botond: Egy esztendős a BANATerra. = Nyugati Jelen (Arad), nov. 13./2008. április 8.
A BANATerra hatnyelvű internetes enciklopédia magyar oldalára értékes heraldikai anyag került Kladiva Ottmár jóvoltából. A felkerült anyag: tizenöt település címere, tizenegy családi címer és régi, valamint „új” pecsétek, bélyegzők lenyomatai. /Makay Botond: Heraldikai anyag a BANATerra enciklopédián. = Nyugati Jelen (Arad), ápr. 8./
lapozás: 1-3